Ar pritariate, kad ES finansinės institucijos (bankai, fondai) turėtų būti griežtai reguliuojami, net jei tai mažintų ES finansinių institucijų konkurencingumą (prieš JAV, Japoniją ir kitas valstybes)?
Argumentai už
Viena iš priežasčių, sukėlusių dabartinę ekonominę krizę pasaulyje 2008-ųjų metų rudenį, buvo finansinių institucijų neatsakinga veikla – bankai lengvai dalindavo rizikingus nekilnojamojo turto ir kitokius kreditus, įvairūs fondai juos apdrausdavo, o skolininkai tų kreditų galiausiai nebeišgalėdavo grąžinti. Finansinių institucijų griežtesnis reguliavimas padėtų išvengti panašios situacijos ateityje.
Argumentai prieš
Žinojimas, kad finansines institucijas griežtai reguliuoja valstybė, neskatina reguliuojamų institucijų klientų domėtis tų kompanijų padėtimi ir reputacija, atsakingiau priiminėti finansinius sprendimus. Bankininkystė nėra nė kiek nestabilesnė veikla nei kitos verslo šakos. Bankininkai gali suklysti priimdami sprendimą, ir jei taip įvyktų, jų bankas nukentės, o konkurentai įgys pranašumą. Bankininkai gali būti nesąžiningi, tačiau reguliavimu neapsisaugosime nuo visų tyčinio nesąžiningumo atvejų, o įstatymai, nukreipti prieš nusikaltimus, neapsaugos nuo nusikaltimo, jei asmuo ketina jį įvykdyti. Nesant valstybinio reguliavimo, elgesio kodeksus ir geros praktikos procedūras taip pat galėtų užtikrinti finansinių institucijų asociacijos, kurios vartotojus informuotų, kas yra, o kas nėra geros reputacijos.